Zielona ściana w pokoju glamour

artykuł

Zielona ściana w pokoju glamour

Lubisz blichtr, blask i luksus? Pragniesz wnętrza, które odzwierciedli Twoje bogate ja? Najpewniej styl glamour jest dla Ciebie! Co jednak, jeśli jednocześnie kochasz wygląd roślin domowych? Przerośnięte zielistki, nieuporządkowane szeflery, czy smętne draceny nie wpasują się przecież eleganckie wnętrze… Zamiast rozpaczać, dowiedz się, dlaczego powinnaś rozważyć zieloną ścianę w pokoju!

Skąd się wziął styl glamour?

Glamour to przepych, elegancja i wysokie standardy. Jednak jego wygląd nie wziął się z powietrza! Narodził się w okolicach lat 30. XIX wieku, kiedy to gwiazdom Hollywood zaczęło się powodzić coraz lepiej. Ich sukces finansowy zyskał odzwierciedlenie we wnętrzach, które projektowano dla celebrytów. Złota Era gwiazd amerykańskiego ekranu wpłynęła na fakt, iż domy aktorów i piosenkarek zaczęły opływać w luksusy i drogie świecidełka. Celebryci chcieli podkreślać swoje powodzenie na każdym kroku – również w swoich wnętrzach. To, co spotykano wówczas w pomieszczeniach willi z Los Angeles, jest dziś nazywane stylem glamour. Ten sposób projektowania stał się także odskocznią dla Amerykanów po panującym minimalizmie. Mogli wreszcie uwolnić się od dyktatury funkcjonalności i przekuć ją w niestandardowe formy, czy materiały.

Cechy charakterystyczne stylu glamour

Wnętrze w stylu glamour

Czego więc nie może zabraknąć w stylu glamour? Jest to połączenie prostych form z bardzo zdobnymi kształtami. To tak, jak byśmy chcieli zestawić przepych baroku z pragmatyką minimalizmu. We wnętrzu glamour nie może także zabraknąć połysku – śliskich materiałów, kryształków, luster i metalu. Elementy lekko historyczne zestawia się tu zaś z miękkim, puchatym pluszem, czy surowym plastikiem. Wszystkie materiały są jednak najwyższej jakości. Styl glamour ma bowiem wprost krzyczeć luksusem i bogactwem. Egzotyczne drewno, metale szlachetne, pozłacane ramy, czy żakardowe materiały na klosze lamp.  Wiele dodatków będzie zaś wykonanych ze szkła – świeczniki, lampiony, czy żyrandole – by odbijać świetlne refleksy po całym pomieszczeniu.

Kolory, które są glamour!

Pomimo wielu dodatków, wnętrza glamour nigdy nie są pretensjonalne, kiczowate, czy śmieszne. Wszystko ze względu na ich kolorystykę. Dominują tu odcienie bieli i beżu, które przełamywane są głęboką czernią. Rzadko spotkamy inne barwy, najczęściej będą dyktowane przez egzotyczne drewno lub marmur, wykonany na specjalne zamówienie. Dodatki to w większości odcienie złota lub srebra, a także odbijające światło lustra, czy szkło. Przez swoją kolorystyczną monochromatyczność styl glamour jest bardzo elegancki i szykowny. Współcześnie dopuszcza się jednak, by w takim wnętrzu pojawił się kolorowy obraz (najlepiej słynnego twórcy) lub rośliny. Jednak nawet i te dodatki, muszą wpisywać się w luksus glamour.

Zielona ściana w pokoju glamour?

Zielona ściana we wnętrzu glamour

Wydawać by się więc mogło, że roślinne zielone ściany w pokojach typu glamour nie będą pasować. Wszystko jednak zależy od tego, jak zostaną w tych wnętrzach wyeksponowane. Odpowiednia forma zapewni nam stylistyczną spójność i ład. Wystarczy, że naszą zieloną ścianę w pokoju oprawimy złotą ramą lub wieloma lustrami. Możemy też zamontować roślinne dzieło na eleganckim parawanie pokojowym. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zielona dekoracja zwisała z ogromnego niby-żyrandola, gdzie pędy i liście będą przeplatać się ze szklanymi kryształkami. Wtedy będzie luksusowo, ale i ze smakiem.  Należy jednak wybrać odpowiedni rodzaj zielonych ścian, by w pokoju zapanowało hollywoodzkie glamour.

Plantia i zielona ściana w pokoju – to glamour!

Przepych, blask i urok – to tłumaczenia słowa glamour. Pozwalają odkryć kwintesencję tej filozofii. Do wnętrza w tym stylu musimy zatem wybrać prawdziwie luksusową dekorację roślinną, by zapanować nad spójnością aranżacyjną w pokoju. Zielona ściana marki Plantia idealnie wpisuje się w ideę glamour. Pozwala samodzielnie skomponować konstrukcję, na której znajdziemy przepych i blask, trwający nieprzerwanie przez cały rok. Tego nie mogą dać nam żywe rośliny, nawet najlepiej pielęgnowane. Produkty Plantia zapewniają maksymalną gęstość, piękno detali i pełne dopasowanie do stylu, jaki panuje w naszym ulubiony pokoju. Zielona ściana Plantia stanie się Twoim szykownym dodatkiem, jeśli tylko jej na to pozwolisz!

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!