Sztuczna zielona ściana, czyli piękno w trwałej odsłonie.

artykuł

Sztuczna zielona ściana, czyli piękno w trwałej odsłonie.

Upływ czasu jest nieubłagany. Jego zauważalnym skutkiem jest starzenie, które na swoich twarzach chcemy maksymalnie powstrzymać. Stosujemy profesjonalne kosmetyki i poddajemy się fachowym zabiegom, by jak najdłużej zachować blask, piękno i młodość. Czas wywiera podobne skutki na roślinach. Słodkie, małe sadzonki, zamieniają się w coraz większe rośliny, które w pewnym momencie mogą wyrwać się spod naszej kontroli. Czy nad tym chaosem możemy zapanować ze sztuczną zieloną ścianą?


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Niezmienne sztuczne zielone ściany Plantia

W dobie współczesnych technologii piękno udało zatrzymać się w najlepszym jego momencie. Właśnie tak powstały sztuczne zielone ściany Plantia, które swój urok czerpią wprost z natury. Rozłożone kielichy kwiatów, rozpostarte liście i gęsty pokrój to charakterystyka roślin, które tworzą większe dekoracje. Wszystko zostało zaklęte w czasie, dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości, dokładnej obserwacji przyrody oraz impregnatom najlepszej klasy.

Sztuczne ściany zielone nie przemijają

Zielona ściana

Sztuczne ściany zielone stoją w opozycji do tego, co dzieje się z roślinami żywymi. Naturalny cykl rozwoju wymusza na tych okazach obumarcie. Czasem przyspiesza je niewłaściwa pielęgnacja ich właścicieli, innym razem to warunki otoczenia nie są korzystne. A czasem ich własny kaprys sprawia, że postanawiają przywitać nas pewnego ranka suchymi, żółtymi liśćmi. Na szczęście sztuczne ściany zielone pozostają zawsze w pełnym rozkwicie!

Sztuczne zielone rośliny ze sobą nie walczą

W świecie natury walka o przetrwanie jest naturalnym elementem życia. Słabsze gatunki wymierają, by zrobić miejsce tym silniejszym. Podobnie działa ekosystem roślin zielonych. Nie będzie więc dziwiło, że okazy, które szybciej rozwiną duże liście i systemy korzeniowe – z łatwością wyprą te, które nie nadążą za narzuconym im tempem. Wówczas czekają na nas puste miejsca po zielonych roślinach. Sztuczne odpowiedniki pozostają zaś w sielankowym pokoju, dzięki któremu możemy cieszyć się ich doskonałym wyglądem.

O każdej porze roku – sztuczna ściana!

Wygląd niejednokrotnie zależy od pory roku. Zmienia się temperatura, wilgotność oraz kąt padania promieni słonecznych, co wpływa na estetykę. Na szczęście sztuczna ściana nie jest zależna od temperatury i wilgotności. Jej wygląd zmienia się tylko i wyłącznie pod wpływem naturalnej wędrówki słońca. Jednak upływ lat nie wpływa na jej wybarwienie. Doskonale dobrane filtry UV sprawiają, że promienie życiodajnej gwiazdy nic nie zmieniają w ich kolorze, czy strukturze.

Niewiele światła i sztuczne zielone rośliny

Dla żywych gatunków szkodliwy jest nadmiar i brak odpowiedniej ilości światła słonecznego. Rośliny stają się wówczas nieestetycznie powyciągane. Starają się ze wszystkich sił dotrzeć do promieni słońca, które odpowiadają za rozrost dużych liści. Powyciągane łodygi i gałęzie, na których listowie jest raczej ubogie, nie zachęca do posiadania żywych zielonych roślin. Sztuczne okazy świetnie radzą sobie z brakiem dostępu do słońca. Nawet zupełnie ciemny korytarz nie przeszkodzi w ich największej misji – ozdabianiu Twojego mieszkania.

Oświetlenie sztuczne – zielone ściany?

Kiedy ilość światła w pomieszczeniu jest niewystarczająca, wielu producentów żywych zielonych ścian poleca zakup lamp doświetlających. Ich kuszące różnobarwne żarówki mają roślinom zrekompensować braki środowiskowe. Nie do końca znany jest jeszcze wpływ światła o takiej charakterystyce na człowieka. Warto więc być ostrożnym i zainteresować się bezpiecznymi w eksploatacji sztucznymi zielonymi ścianami.

Zielona sztuczna ściana nie urośnie!

Ktoś mógłby powiedzieć, że to nie działa na jej korzyść, jednak… Liście, pędy, łodygi i gałęzie roślin żywych ciągle się rozwijają. Ich zwarty pokrój na początku życia może znacznie się zmieniać, gdy nie jest odpowiednio kształtowany. Rozsądne przycinanie roślinek może uchronić je przed losem wyciągniętych gałęzi i łodyg, które dalekie są od estetycznego wyglądu. Za to zielona sztuczna ściana pozostanie z Tobą tak samo piękna bez żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Sztuczna zielona ściana Plantia

Powyższy wpis pokazuje, że to, co sztuczne może być też piękne – i to bez żadnych kosztów. Wszak wszystko jest dla ludzi! Sztuczne zielone ściany Plantia to wygoda stosowania, która połączona jest z niezwykłym urokiem osobistym roślin. Postaw na doskonałość w swoim życiu. Wybierz model doskonały z bogatej oferty Plantia.

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!