Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu – czy są Ci potrzebne? Dla kogo będą niezbędne? Aż 9 propozycji, jak możesz je wykorzystać!

artykuł

Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu – czy są Ci potrzebne? Dla kogo będą niezbędne? Aż 9 propozycji, jak możesz je wykorzystać!

Możesz się zdziwić, ale odpowiedź na zadane w tytule pytanie brzmi: tak, jak najbardziej. Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu mogą przydać Ci się w wielu sytuacjach. Nie musisz być przecież mistrzem hodowli roślin, by cieszyć się zorganizowanym perfekcyjnie podwórkiem, czy świetnie prezentującym się tarasem. Osoby, które pasjonują się ogrodnictwem też znajdą tu coś dla siebie. Co takiego…? Czy ja dobrze czytam…?


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu – różnorodne formy

Doskonale znamy koncepcje, po których poruszamy się, myśląc o żywych roślinach w ogrodzie. Widzimy oczami wyobraźni winobluszcz, który dumnie pnie się po balustradach i ogrodzeniach, czy zwisające z donic kwiaty surfinii. W bajkowym krajobrazie ogrodu bywa nam trudno przyjąć to, co nowe i nieznane. Z tego względu poniżej prezentujemy kilka form, które mogą przyjąć sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu.

Kwiaty w donicach

Kobieta sadząca kwiaty w donicach

Jest to najprostsza forma, którą znamy z upraw balkonowych, czy tarasowych. Na ozdobnym haku montujemy doniczkę, z której swobodnie zwisają pędy roślin. Tę samą koncepcję możemy przyjąć także dla sztucznych kwiatów wiszących. Do ogrodu będą miały ogromną zaletę – możliwość zawieszenia barwnej kompozycji jeszcze przed lub po okresie standardowego kwitnienia roślin.

Polska jest pięknym krajem, którego roślinność potrafi zapierać dech w piersiach. Czas, w którym rośliny kwitną, jest przy tym bardzo krótki. Zanim się obejrzymy, a ostre słońce przypali delikatne płatki lub gwałtowna, letnia burza pozbawi nas całych pędów. Pięknymi widokami musimy więc cieszyć się natychmiast oraz intensywnie.

Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu pozwalają nam wydłużyć ten czas i cieszyć się pięknie kwitnącymi pąkami w różnych kolorach przez cały sezon. Czy szarlotka i herbata nie smakują lepiej z pięknym widokiem na cuda, które kryją się w donicach? Oczywiście, że tak! Donice ze sztucznymi kwiatami zawiesisz wszędzie – nawet tam, gdzie na co dzień nie mogłaby dosięgnąć konewka.

Zielona ściana

Roślinność uwielbia się piąć po pionowych konstrukcjach: balustradach, ogrodzeniach, czy ścianach. Efekt takiej koncepcji jest przepiękny. Natura przy tym płata nam figla. Wszelkie pnącza ogrodowe (glicynie, bluszcze itp.) wytwarzają małe korzonki, którymi chwytają się wertykalnych powierzchni. To pozwala im utrzymać swoją roślinną równowagę.

Kwiaty są przy tym mocno ekspansywne, co oznacza, że bardzo szybko są w stanie zając spore połacie terenu lub ściany budynku. Szczególnie dla starszych konstrukcji nie jest to korzystna sytuacja. Mury mogą pękać, ponieważ nie są przystosowane do dźwigania ciężarów i opierania się specyficznym chwytakom pnączy.

Bezpiecznym rozwiązaniem są zielone ściany z kwiatów sztucznych Plantia. Pozwalają uzyskać ten sam piękny efekt bez najmniejszych szkód dla budynku. Maty ze sztucznymi kwiatami wiszącymi do ogrodu są lekkie na tyle, by nie stanowiły obciążenia dla muru. Ich waga pozwala przy tym opierać się gwałtownym wiatrom – tak, aby dekoracja mogła bezustannie pokazywać swoje piękno na ganku.

Co istotne zielone ściany ze sztucznych kwiatów mogą składać się z różnorodnych gatunków roślin, które równomiernie będą zdobić Twój ogród. W przypadku naturalnych pnączy to nie jest możliwe, gdyż silniejsze gatunki w kilka sezonów „wygonią” te słabsze z podwórza.

Sufitowe girlandy

Girlandy kwiatowe

Marzył Ci się kiedyś baldachim niczym z bajki Disneya? Teraz możesz go mieć! Wystarczy wspaniałe rośliny przymocować do sufitu. Niejednokrotnie tarasy ogrodowe tworzymy pod balkonami lub drobnymi zadaszeniami. Jest to przestrzeń, którą możemy bardzo kreatywnie wykorzystać i dosłownie – obsadzić ją roślinami.

Dlaczego to pole do popisu dla Twojej kreatywności? Bo girlandy mogą przybierać naprawdę bardzo różnorodne formy. Dostępne jest zarówno obłożenie całego sufitu kwiatami, jak i wykorzystanie jego pewnych części – np. rogów przy ścianach. Bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem jest kwiecisty żyrandol. Jak go zrobić?

Wystarczy połączyć ze sobą kilka warstw sztucznych kwiatów i traw, układając w ulubiony kształt: walca, kuli, czy stożka. Można także zawiesić kolorowe pędy na obręczy, by stworzyły coś na kształt baldachimu. Taka ozdoba nad Twoim stołem ogrodowym? Znajomi padną z zachwytu!

Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu zamiast firanki

Kwiaty tarasowe

Marzyło Ci się kiedyś, aby na tarasie czuć się w pełni swobodnie? Bez ciekawskich spojrzeń sąsiadów? Bez patrzenia na przechodniów, czy samochody… Nie każdy może mieć działkę idealną – z dala od sąsiadów, czy wzroku wędrowców, a najlepiej w pobliżu małego lasu.

Przy tym możesz zapewnić sobie komfort i prywatność, gdy siedzisz na tarasie z książką lub zapraszasz swoich znajomych, czy rodzinę na podwieczorek. Wystarczy osłonić się pędami kwiatów i liści. Idealnie zastąpią sztampowe firanki, czy zasłonki, które widuje się już praktycznie wszędzie.

Roślinne zasłony będą przy tym fantastyczną kontynuacją ogrodowych kompozycji. Nie trzeba już godzinami zastanawiać się, jaki kolor będzie pasował do elewacji, obrusu na stół ogrodowy i podłogi na tarasie. Wystarczy wybrać pędy roślin i kwiatów, które kochasz najbardziej i dać im szansę zaistnieć w Twoim ogrodzie.

Obramuj ze mną wejście

Łuk kwiatowy

Czy zdarzyło Ci się kiedyś pomyśleć „moje wyjście na taras jest takie smutne i nudne”? Często spędzamy godziny na wyborze odpowiedniej ławki, stołu, czy nawet lampionu, by stwierdzić, że czegoś nam brakuje. Obraz naszej błogiej sielanki nie jest pełny.

Naoglądamy się przy tym przez wakacje we Włoszech lub Hiszpanii, jak to kwiaty rosną dosłownie wszędzie, obsypując swoje łodygi gęsto kwiatami. Te sztuczne wiszące do ogrodu można wykorzystać jako zamiennik południowych piękności.

Utwórz ze sztucznych roślin wiszących najbardziej kolorowe obramowanie dla tarasowych drzwi, jakie zdołasz! Wybierz takie, które mają dużo różnorodnych kwiatków lub postaw na dekoracje wyłącznie z pnączy liściastych. Rośliny mogą zwisać, nachodząc na prześwit drzwi, a jeśli wolisz bardziej praktyczne rozwiązania – postaw na łańcuch z liści wokół ramy drzwiowej.

Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu na dachu?!

Wydaje się to nieprawdopodobne? Zaskakujące? Nikt w okolicy tak nie ma? Wyróżnij się na tle innych i zadziw ich intrygującą dekoracją. Możesz wykorzystać do tego zadaszenie altanki, czy Twojego tarasu. Wystarczy do dachówek przymocować sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu i gotowe!

Kwiaty można ujarzmić i sprawić, by zieleń zajmowała jedynie dach. Ciekawszym rozwiązaniem jest jednak wypuszczenie lian i pędów tak, by luźno zwisały u góry ściany. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy wokół dachu nie mamy rynny. W przeciwnym wypadku mocowanie będzie utrudnione.

W tym pomyśle jest pewien haczyk. Sztuczne kwiaty wiszące, które umiejscowimy na dachu, będą ciągle narażone na ekspozycję słoneczną. Ostre promienie mogą dawać im się we znaki. Trzeba więc szukać producentów, którzy gwarantują ochronę przeciw promieniowaniu UV. Co ona daje?

W przypadku sztucznych kwiatów wiszących do ogrodu impregnacja przeciw UV jest praktycznie niezbędna. To ona odpowiada za utrzymanie się intensywnego koloru roślin. Bez niej kwiaty płowieją i marnieją, przez co przestają być estetyczne. A tego byśmy nie chcieli!

Wybierz więc produkty o porządnej jakości, które mogą Ci zaoferować trwałość kolorystyczną na wiele długich lat. W końcu po to kupujesz sztuczne wiszące kwiaty do ogrodu. Plantia to partner biznesowy, który pomoże Ci ten cel osiągnąć.

Stwórz swoją bramę do ogrodu!

Dzieci często gdybają o swoich prywatnych bramach do lasu. Nic dziwnego więc, że taką popularnością cieszy się powieść o magicznej szafie, która prowadzi do wyjątkowej krainy – Narni. Tego typu bramkę do innej rzeczywistości możemy zamontować w swoim ogrodzie. Gdzie najlepiej się sprawdzi?

Brama z roślin będzie świetnym powitaniem naszych gości. Od progu odczują atmosferę dżungli i będą wiedzieli, że tu stanie się coś specjalnego. Kwiatowa brama do ogrodu to kompozycja, którą docenią właściciele działek rekreacyjnych, czy osoby, które uprawiają tereny ROD. Tak atrakcyjne wejście wyróżni nieruchomość i sprawi, że chętniej będziesz przekraczać próg swojej magicznej ostoi.

Dekoracje ze sztucznych kwiatów wiszących w tej formie będą doskonałe na przyjęcia – urodziny, imieniny, czy wesele. Mogą symbolicznie wskazywać stół najważniejszych osób na imprezie lub posłużyć jako ścianki do zdjęć i selfie. Świetna zabawa murowana!

Sztuczne kwiaty na balkonie

Najczęstszym czerwcowym widokiem w polskich miastach są balkony, które zdobią pelargonie, wprost wysypujące się z balkonów. Niektóre osiągają niebywałe rozmiary. Jednak silniejszy wiatr lub ostre słońce często kończy tę estetyczną sielankę. Poza tym kwiaty muszą znajdować się w donicach, a to nie każdemu musi odpowiadać.

Balkon ogranicza nas też w gatunkach, które mogłyby się „wylewać” z balustrady. W naturalnych warunkach możemy raczej zapomnieć o epipremnum n’joy, monsterze monkey mask, czy fikusach pnących. Na zewnątrz raczej nie przetrwają. Sztuczne kwiaty na balkonie otwierają przed Tobą szerokie spektrum możliwości. To Ty decydujesz, co znajdzie się na tarasie!

Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu jako uzupełnienie już istniejących dekoracji

I wreszcie, sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu to idealne uzupełnienie odrobiną zieleni tego, co już znajduje się w naszych strefach wypoczynkowych. Wszystko dlatego, że syntetyczne odpowiedniki żywych roślin możesz przymocować praktycznie wszędzie. Na przykład:

 • Na belkach ozdobnych,
 • Na parawanach i pergolach ogrodowych,
 • Wokół kolorowych lampek,
 • Przy hamaku lub bujawce,
 • W skalniaku,
 • I wielu innych…

Pamiętaj! Tu ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Dla kogo są sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu?

Znasz już nasze pomysły na aranżacje z wykorzystaniem w ogrodzie sztucznych kwiatów wiszących. Oczywiście, do wielu z nich można też zastosować żywe rośliny. Dlaczego więc warto przemyśleć inwestycję w te syntetyczne? Dla kogo to one będą perfekcyjnym rozwiązaniem?

Dla tych, co kochają porządek

Ile sprzątania jest w ogrodzie, wie tylko ten, kto co roku grabi liście, przycina krzaki oraz zamiata wszechobecne płatki pelargonii, które w ekspresowym tempie rozprzestrzeniają się po trawie, wszystkich ścieżkach i zagnieżdżają pomiędzy belkami tarasowej podłogi. Na to rozwiązania są dwa:

 • Pogodzić się z ciągłym sprzątaniem.
 • Nigdy nie patrzeć w ogrodzie w dół. 😊

Tak naprawdę jest trzecie rozwiązanie. To sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu. Gwarantowane:

 • 0% sprzątania,
 • 0% zamiatania,
 • 100% satysfakcji.

Dla tych, co nie lubią opiekować się kwiatami

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy rozumie ideę pielenia chwastów, podlewania, przycinania, nawożenia i zimowania, by zobaczyć efekt swojej ciężkiej pracy. Niektórzy woleliby po prostu wrócić do domu i się zrelaksować. Najlepiej w ładnym otoczeniu.

Z tego względu często prosimy dzieci, by skosiły trawę, czy zatrudniamy profesjonalnego ogrodnika. Narzekanie w naszym domu może się skończyć, a przy okazji – zaoszczędzimy trochę gotówki, gdy wybierzemy sztuczne wiszące kwiaty do ogrodu Plantia. Chcesz efektów? Tu je masz!

Dla tych, co chcą latem wyjechać na wakacje

Rośliny żywe potrzebują opieki, szczególnie w sezonie letnim. Upały sprzyjają odwodnieniu, dlatego codziennie trzeba uzupełniać braki i podlewać ogród, ile się da. W przeciwnym razie po powrocie z upragnionego urlopu zobaczymy tylko suche tyczki, poskręcane, zmarszczone, żółte liście i cały relaks pójdzie na marne.

Możemy zrezygnować z wyjazdów i cieszyć się z pięknego ogrodu. Ale od czego jest życie? Od łapania okazji! Jeśli mamy tylko taką możliwość – wyjeżdżajmy, zwiedzajmy i poszerzajmy swoje horyzonty! To najlepsze lekarstwo na rutynę dnia codziennego. To relaks, który wart jest każdej naszej chwili. Wykorzystajmy je!

Na taki wypoczynek i łapanie okazji last minute pozwolą Ci sztuczne kwiaty. Nie wymagają regularnego podlewania i innych czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Możesz spokojnie wyjechać i niczym się nie przejmować! Gdy wrócisz – rośliny przywitają Cię swoim urokiem od samego progu!

Dla tych, co nie mają warunków, by zasadzić żywe rośliny

Jak to nie mają warunków? Przecież wszędzie jakieś są! – Właśnie… Jakieś… Z takich możliwości wyrosną nam rośliny podobnej jakości. Karłowate od niedoboru światła. Z brązowiejącymi końcami od utrzymującej się w nieprzepuszczalnej glebie wody…

Nie każdy taras, balkon, czy ogród ma możliwość przyjąć każdą roślinę na swój teren. Warunki permanentnego cienia lub palącego słońca mogą szybko wykończyć wiele, nawet bardzo walecznych gatunków. Te, które przetrwają, raczej nie będą cieszyć naszego oka, a przypominać o porażce.

Sztuczne kwiaty wiszące do ogrodu poradzą sobie w każdych warunkach. Zgodnie z piosenką „Wszystko jedno: czy słońce, czy deszcz…”. Dla syntetycznych materiałów to bez różnicy, w jakich okolicznościach przystało im być.  Dostosują się do tego, co im damy. I właśnie to dopełnia ich piękna.

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!