Zielona ściana za młodymi latem. Czy uda Ci się wybrać dekorację, która przetrwa upał?

artykuł

Zielona ściana za młodymi latem. Czy uda Ci się wybrać dekorację, która przetrwa upał?

Czerwiec i sierpień to miesiące, w których branża ślubna jest szczególnie zapracowana. To właśnie wtedy większość par decyduje się, aby powiedzieć sobie magiczne „tak”. Wybierają miesiące letnie, bo wiedzą, że mogą liczyć na piękną, słoneczną pogodę, która rozgrzeje całą salę weselną do czerwoności! Dodatkowo daty czerwcowe i sierpniowe zawierają w sobie literkę „r”, która ma być numerologicznym symbolem długofalowego szczęścia i pomyślności.

Wybór ślubnych dat zazwyczaj nie jest przypadkowy, tak samo, jak dobór zespołu muzycznego, sali weselnej, czy dekoracji. Uroczystość obmyślana jest przez wiele miesięcy, by zapewnić w tak ważnym dniu perfekcyjne wykonanie założeń. Od planów do realizacji jest długa droga. Przy tym wszystkim trzeba być nie lada strategiem, by efekt w dniu ślubu był w 100% zgodny z pierwotnymi założeniami. Jak w tym wszystkim wybrać zieloną ścianę na wesele?


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Czemu zielona ściana za młodymi?

Zacznijmy więc od kwestii najprostszej: dlaczego w ogóle decydujemy się na zielone ściany za Młodymi? Chcemy bowiem wyróżnić miejsce, w którym małżonkowie siedzą. Każdy gość wesela ma doskonale się orientować, gdzie znajdzie nowożeńców, by powinszować im w tak ważnym dniu. Ponadto zielona ściana za młodymi to perfekcyjny wyróżnik uroczystości, który będzie oryginalnym tłem do wielu zdjęć. Już żadna ciocia, czy wujek nie będą mieli wątpliwości, z czyjego wesela jest ta fotografia w rodzinnym albumie!

Zielona ściana – wesele marzeń!

Zielona sciana

Och, jaki to piękny obraz, gdy po przyrzeczeniu sobie wiecznej miłości, Młodzi zostają obsypani ryżem i drobniakami. Potem przyjmują życzenia pomyślności, łamią się chlebem i wznoszą toasty za zdrowie gości. Ten czas ma niezwykły urok. Właśnie dla budowania tych wspomnień, tworzymy nieraz bardzo skomplikowane plany. Liczymy się oczywiście z pewnymi niedociągnięciami, ale czy naprawdę jesteśmy gotowi na widok zwiędłych kwiatów i liści?

Trudności w kreowaniu zielonej ściany za młodymi latem

Rama z kwiatami

Lato jest wymarzonym czasem na ślub i wesele. To wtedy można błysnąć piękną kreacją z odsłoniętymi ramionami i wykonać najlepsze zdjęcia z uroczystości. Dla roślin ten czas nie jest jednak tak łaskawy. Wysokie temperatury i niska wilgotność powietrza utrudniają utrzymanie ich w dobrym stanie. Pamiętajmy przy tym, że całą dekorację w postaci zielonej ściany za młodymi florysta musi wykonać odpowiednio wcześniej, nierzadko na 1-2 dni przed uroczystością.

Jest to ogrom pracy, którego nie da się wykonać na parę godzin przed – tak, by dekoracja mogła ozdobić przestrzeń za młodymi. Zielona ściana latem to bardzo skomplikowany temat. Problemem może nie tylko być trwałość dekoracji, ale również sama jej kompozycja. Pamiętajmy, że florysta wykonuje właściwy projekt tuż przed weselem. A co, gdy ukochane pąki naszych ulubionych kwiatów nie zakwitną? Będzie trzeba poratować się jakimś zamiennikiem…

Żywe rośliny są przy tym bardzo wiotkie. Oznacza to tyle, że nawet przypadkowe potrącenie może znacznie zmienić wygląd zielonej ściany za młodymi. Będzie ona przy tym postawiona w bardzo ruchliwym miejscu. Nowożeńcy co chwila gdzieś wychodzą – na parkiet, sesję zdjęciową, porozmawiać ze znajomymi, czy z rodziną. Po wielu godzinach na pewno nie będą uważać na kwiatową kompozycję, która straci swój urok.

Floryści przyznają także, że nie lada wyzwaniem jest zapewnienie odpowiedniej gęstości liści, czy kwiatów, by stworzyć naprawdę imponującą dekorację. O wiele chętniej wplatają pojedyncze kwiaty, czy liście w kompozycje oparte na tkaninach. Możemy mieć więc problem ze znalezieniem specjalisty, który podejmie się zadania, jakim jest realizacja pełnej zielonej ściany na wesele, wykonanej wyłącznie z roślin.

Czy wybierzesz właściwie? Zielona ściana na wesele Plantia!

Sala z zielona sciana

Współczesne technologie oraz innowacyjne rozwiązania polskich przedsiębiorstw pozwolą Ci przy tym uniknąć całego tego stresu. Wcale nie musisz godzić się na pół-środki, czy wybierać sposobów, które z założenia są ryzykowne. Nie każdy przecież musi grać w kasynie, by wygrywać! Zdecyduj się na sprawdzone zielone ściany na wesele, których najlepszą cechą jest ich fenomenalny wygląd.

Mowa tu o zielonych ścianach Plantia, które urzekają estetyką i użytecznością. Dekoracje wykonane są z tworzyw sztucznych, poddanych obróbce o wysokim reżimie jakościowym. To oznacza, że gdy wybierasz zieloną ścianę na wesele Plantia – otrzymujesz gęste dzieło, spersonalizowane w 100%, które w aż 99% odzwierciedla wygląd naturalnych roślin. Co Ci to daje?

  • Piękną dekorację,
  • Stabilną konstrukcję,
  • Gęsto utkane kwiaty i liście,
  • W 100% spersonalizowany produkt,
  • Przewidywalny urok.

Co ważne dla osób, które szczególnie dbają o środowisko naturalne, taką roślinną dekorację możemy później wykorzystać na swoim balkonie, czy w ogrodzie. Bardzo spaja się to z ruchem zero waste, który skupia się na tym, aby niczego nie marnować. Zielona ściana na wesele Plantia to świetny wybór, który zostanie z Tobą na długie lata i wiele różnorodnych okazji!

Na co jest odporna zielona ściana za młodymi Plantia?

W tym wyborze na pewno utwierdzą Cię fakty. Zielona ściana za młodymi tego polskiego producenta to naprawdę korzystna inwestycja! Przede wszystkim wybierasz dekorację, która będzie gęsta i złożona z takich roślin, na które masz ochotę. Projektanci dokładają wszelkich starań, by produkt odpowiadał Twoim potrzebom. Masz ochotę na piwonie w sierpniu? To jest wykonalne!

Tworzywa sztuczne to także możliwość postawienia na nieco bardziej szalone kolory. Cały wystrój sali weselnej wręcz kipi od koloru niebieskiego? Rzeczone piwonie mogą też wpisać się w tą barwę! Nic nie stoi na przeszkodzie, by kwiaty miały dokładnie taki kolor i odcień, jaki pasuje do całej aranżacji. Wówczas zyskasz upragnioną spójność stylistyczną.

Zielone ściany na wesele muszą być też wyjątkowo odporne na różne przypadki: potrącenia łokciami, przydeptanie butami, czy rozlanie kawy i soku jednocześnie. Nawet tak ekstremalne sytuacje nie są w stanie trwale zepsuć wyglądu dekoracji. Jeśli chcemy, by na zdjęciach wciąż wyglądała schludnie, wystarczy szybkie przetarcie brudu serwetką – i już!

Istotna jest także kwestia tego, co stanie się z dekoracją po weselu. Zielona ściana z prawdziwych kwiatów będzie do wyrzucenia, a przecież szkoda takich ładnych roślin! Tutaj na szczęście możesz wykorzystywać dzieło nawet przez wiele lat. Jego mobilność pozwoli Ci je łatwo przenosić w różne miejsca – do ogrodu w letnie dni, do salonu zimową porą, czy na balkon, by osłonić się od żaru sierpniowego słońca.

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!