Rośliny na suficie?? Poznaj nietypowe miejsca na panele do ogrodu wertykalnego!

artykuł

Rośliny na suficie?? Poznaj nietypowe miejsca na panele do ogrodu wertykalnego!

Miasta coraz częściej pozbawiane są zieleni. Cierpimy więc w upalne dni, nie mogąc odnaleźć cienia. Nasze buty zdają się wręcz przyklejać do wszechobecnego betonu i kostek brukowych. A nasze oczy szukają zielonych roślin, gdzie tylko mogą. Nie ma więc nic specjalnie dziwnego w tym, że wymyślamy bardzo ciekawe i nietypowe miejsca na zakładanie ogrodów. Wertykalne panele stają się coraz bardziej modne. Sprawdź, gdzie Ty możesz założyć swoje!


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Panele wertykalne na wysokiej górze!

Ogrody na dachu

W naturze rośliny potrafią żyć w skałach, nawet na bardzo dużych wysokościach. Są może trochę bardziej krępe, jednak dalej – pięknie zielone! Tego typu obserwacja pozwoliła na umieszczenie wielu ogrodów na… dachach budynków. Projektanci coraz częściej uwzględniają więc sadzenie drzew, czy krzewów na dużych wysokościach. Pozwala to na stworzenie dekoracji z paneli wertykalnych, z której będą cieszyli się mieszkańcy nieruchomości, wychodząc na podniebne patio wieczorami, by delektować się widokami.

Ogrody wertykalne – panele na elewacji

Panele na elewacji Mediolan

Szczególnie w krajach azjatyckich wyczuwalny jest trend umieszczania roślin na elewacjach. Liście i pnącza dosłownie tworzą zewnętrzną strukturę budynku. Stwarza to niesamowity efekt budowli, złożonej z ogrodu wertykalnego. Panele na elewacji to także dodatkowa izolacja dla ścian. Odpowiednia instalacja pozwala uzyskać wyższą temperaturę w pomieszczeniach zimą oraz nieco niższą w sezonie letnim.

Kolumny, które podtrzymają zieleń

Tarasy i balkony niejednokrotnie podtrzymywane są przez kolumny. Kiedyś były to elementy przepiękne i bardzo zdobne. Obecnie raczej trzymają formalny charakter – mają być praktyczne. Jednak estetyka budynku też jest przecież ważna! Kolumny obrośnięte cudowną zielenią zyskują zupełnie nową osobowość. Dzięki nim cała budowla staje się bardziej romantyczna i tajemnicza.

Nie patrz w górę!

Rosliny na suficie kwiaty

Wertykalne ogrody mogą także zdobić… sufit! Wspaniale wyglądają kompozycje, które ozdabiają całą ścianę, a rośliny dodatkowo wylewają się także na stropy czy podsufitki. Daje to wrażenie wspaniałej głębi. Sprawia, że panele do ogrodu wertykalnego niemal wciągają nas do swego wnętrza. Konstrukcja, zyskując dodatkowy wymiar, opowiada nam wówczas zupełnie inną historię…

Balustrady z ogrodem

Nie oszukujmy się! Balkonowe balustrady, czy barierki na klatkach schodowych rzadko należą do estetycznych cudów. Trudno tam też o oryginalność. Zazwyczaj tworzą ją drewniane lub metalowe elementy, które w stylu nowoczesnym przyjmują niezwykle prostą formę. Dodanie im temperamentu poprzez panel do ogrodu wertykalnego jest wspaniałym pomysłem!

Panele do ogrodów wertykalnych jako tajemnicza kryjówka dla dzieci

W dzieciństwie chyba każdy chciał mieć swoją własną bazę lub domek na drzewie. Przestrzenie idealne do zabaw, sekretnych rozmów z przyjaciółmi, czy szalonego czytania książek, podczas wygodnego siedzenia pod kocem. Tego typu kryjówkę również można wykonać z paneli do ogrodów wertykalnych. Wystarczy indiańskie tipi postawić na podwórkowym trawniku i obłożyć elementami roślinnej dekoracji. Skrywane tam sekrety na pewno będą bezpieczne!

Czas na prysznic! (i panel do ogrodu wertykalnego)

Zielona sciana w lazience

Wiele reklam kosmetyków, które mają kojarzyć nam się z naturalną pielęgnacją, rozgrywa się w samym centrum lasu. Aktorki myją twarz lub biorą prysznic otoczone roślinami, a więc i przyrodą. Podobny efekt można uzyskać we własnym domu. Wystarczy umieścić panel do ogrodu wertykalnego na jednej ze ścian kabiny prysznicowej. Warto jednak ten krok zaplanować już na etapie projektowania łazienki.

Panele do ogrodu wertykalnego Plantia

Te wszystkie sposoby na ogród wertykalny zrealizujesz z marką Plantia. Wykonanie najciekawszych propozycji wymaga zastosowania roślin syntetycznych. Umożliwiają one bowiem umieszczenie zielonej dekoracji w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu – i to bez konieczności podlewania! Panele do ogrodu wertykalnego Plantia pozwolą Ci zadecydować w 100% o estetycznej wizji Twojego domu, mieszkania i podwórza.

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!