Salon z zieloną ścianą w stylu japandi

artykuł

Salon z zieloną ścianą w stylu japandi

Zarówno w świecie mody, jak i aranżacji wnętrz co sezon witają nas nowe trendy. W 2021 nowością jest styl japandi, powstały z połączenia ducha Skandynawii i Japonii. Trend jest więc hybrydą dwóch sposobów myślenia o wnętrzach: doskonałej minimalistycznej organizacji oraz przytulnego komfortu. Z tego tekstu przekonasz się, że zielona ściana w salonie wpisze się idealnie w nowoczesny styl japandi.

Japandi – co to jest?

Wnętrze w stylu Japandi

Styl japandi powstał jako połączenie skandynawskiego i japońskiego modelu aranżowania wnętrz. Z dalekiej Północy powziął sobie stonowane barwy, prostotę oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Z Japonii czerpie z dwóch stylów aranżacyjnych. Kintsugi oddaje przestrzeń i dobrze doświetlone wnętrza. Według tego stylu – mniej, znaczy więcej. Z kolei japoński wabi-sabi podkreśla proces przemijania. Znajdziemy więc podniszczone drewno, ukruszony intencjonalnie beton, czy odbarwione marmury.

Japońska aranżacja wnętrz

Niewielka wyspa, na której zbudowano ogromnie silne państwo, zdeterminowała aranżację wnętrz w oparciu o szacunek do przedmiotów i przyrody. W japońskich wnętrzach znajdziemy więc meble i dodatki wykonane z naturalnych surowców. Nawet jeśli widać, że są nadszarpnięte zębem czasu – dla Japończyków wciąż są użyteczne. Z tego podejścia uczyniono ogromny atut. Jeśli więc Twój stary fotel ma lekko postrzępiony materiał, a na marmurowym blacie widać odbarwienia – pozostaw je w swoim wnętrzu i wyeksponuj.

Japandi w praktyce

Urządzenie mieszkania w stylu japandi wymaga przede wszystkim przemyślenia. Kolory wnętrza muszą ograniczać się do maksymalnie trzech barw, najlepiej w kolorach ziemi, beżu i złamanej bieli. W pokojach główną atrakcję wizualną tworzą meble. Ilość dodatków jest ograniczona do minimum, by nie rozpraszały uwagi. W związku z tym wybieramy te meble, które będą atrakcyjne wizualnie, wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Z założenia mają posłużyć nam wiele lat i nigdy się nie nudzić.

Japandi i dodatki

Wnętrze w stylu japandi

Dekoracje w tym stylu aranżacyjnym ograniczamy do minimum. Najlepiej jest w ogóle zrezygnować z firan i zasłon na oknach. Nie będzie tu także wielu poduszek, kocyków i narzut na kanapach oraz łóżkach. W japandi wystarczy jeden, mały bieżnik na stole, najlepiej wykonany z lnu lub bawełny oraz wełniany dywan, który nada przytulności. Zamiast ogromnej galerii grafik, wybierz jedną, dużą – tę, którą lubisz najbardziej. W celu „udomowienia” takiego wnętrza najlepiej sprawdzają się też rośliny, które dodatkowo zwracają nas ku naturze.

Salon z zieloną ścianą i japandi?

W związku z tym, iż styl japandi bardzo mocno akcentuje naturalność, w dodatkach aż trudno byłoby pominąć rośliny. Zieloną ścianę można potraktować tu jako jedyną, dużą ozdobę, która przykuwa uwagę wszystkich domowników i gości. Zamiast rozpraszać atencję na pojedyncze rośliny bezładnie ustawione w pokoju dziennym, postawmy na uporządkowaną harmonię. Salon z zieloną ścianą będzie idealnym połączeniem minimalizmu, natury, a także swego rodzaju przemijania – ze względu na naturalny cykl życia roślin.

Rośliny w japandi na długie lata

Styl ten zakłada, że raz urządzone mieszkanie ma pozostać w swej minimalistycznej formie przez wiele długich lat. Z tego względu decydujemy się na dobre jakościowo i naturalne materiały. Tylko takie mogą być intensywnie użytkowane i zostać z nami na długo. W tę ideę idealnie wpisuje się salon z zieloną ścianą Plantia. Choć rośliny są sztuczne, to ich zakup jest jednorazowy. Bez względu na nasze doświadczenia z prowadzeniem żywych okazów doniczkowych – wybierając Plantię, już wiesz, że zielona ściana w salonie będzie cieszyła swą wysoką jakością przez długie lata.

Japandi – dla kogo?

Wnętrze z zieloną ścianą w stylu japandi

Z mieszkania w stylu Japandi ucieszą się przede wszystkim te osoby, które cenią sobie minimalizm, praktyczne rozwiązania oraz komfort. Dom, w którym wszystko możesz znaleźć, a skromne dodatki nie rozpraszają niczyjej uwagi, sprawia, że możesz się w nim prawdziwie zrelaksować. Raz zaprojektowany i urządzony salon to także świetna perspektywa dla tych, którzy lubią porządek, harmonię i stabilizację. Wysoka jakość wykonania elementów aranżacji sprawi, że przez wiele lat można rozkoszować się pięknem ukochanych mebli i dodatków. A jeśli dodatkowo doceniasz naturę, wprost pokochasz japandi w swoim domu!

Salon z zieloną ścianą i funkcjonalność

Filozofia japandi stawia na szczycie listy funkcjonalność. Nawet jeśli zastosujemy jakieś dekoracje w pomieszczeniu, mają one czemuś służyć. Stąd właśnie bierze się umiar w dodatkach. Jak to się ma do zielonych ścian? W salonie spędzamy czas po pracy. Chcemy odpoczynku, relaksu i rozładowania stresu, który nagromadził się w nas przez cały dzień. Salon z zieloną ścianą Plantia to najlepsze, co możemy sobie zafundować. Naturalny kolor uspokaja i koi, a sam widok roślin zabierze nas w wycieczkę do ciepłych lasów tropikalnych. Wystarczy tylko gliniany kubek z ulubioną zieloną herbatą i już możemy rozpocząć naszą kojącą podróż w nieznane…

Japandi – salon z zieloną ścianą Plantia

Salon z zieloną ścianą Plantia jest dla wszystkich tych, którzy uwielbiają wysoką jakość i możliwość indywidualnego dopasowania dekoracji do własnych potrzeb. To Ty wybierasz, gdzie znajdzie się Twoja kompozycja i jaką przybierze formę oraz wielkość. Bez problemu umieścisz ją w swoim salonie tak, aby podkreślić jego piękny minimalizm, a jednocześnie nadać mu nuty przytulności i kontaktu z naturą. Ta relacja przetrwa lata, dzięki trwałym komponentom, które zabezpieczono przed niekorzystnym działaniem pyłów i słońca. Salon z zieloną ścianą Plantia w stylu japandi będzie najlepszym krokiem do pełnej harmonii i relaksu w wymiarze ponadczasowym.

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!