Zieleń dekoracyjna w Twoim domu!

artykuł

Zieleń dekoracyjna w Twoim domu!

Zieleń dekoracyjna- jest to termin najczęściej używane we florystyce. Związany jest ze wszystkim, co zielone i zdobiące, ale niekoniecznie użyte tylko w kwiatowych bukietach. Najczęściej zielenią dekoracyjną są różnorodne liście. Mogą one być żywe, stabilizowane lakierami (zabezpieczone tak, by dłużej mogły świetnie wyglądać) lub sztuczne. Do zieleni dekoracyjnej zaliczymy także pędy, gałązki oraz drobne trawy. Z ich pomocą można przyozdobić bukiet kwiatów lub utworzyć z nich elementy aranżacyjnej kompozycji.

 

Aranżacje zieleni dekoracyjnej

Zieleń dekoracyjna- aranżacja

Zieleń dekoracyjna jest więc dosyć szerokim pojęciem, pod którym może kryć się wiele różnorodnych pomysłów. We wnętrzach nowoczesnych często wykorzystuje się pojedyncze, ale dużych rozmiarów liście monster, które udają naścienne wachlarze. Z bukszpanu kreujemy dekoracyjne wianki na drzwi. Z kolei pędy bambusa możemy umieścić w wazonie lub donicy, by stworzyć dużą dekorację o minimalistycznej formie.

Zieleń dekoracyjna – czarujące gałęzie

Gałęzie wykorzystywane są niezwykle często jako element bazowy wielu dekoracji. Mogą one być stelażem dla zdjęć, wieszakiem dla ziół, czy ramą lustra. Jako samodzielne dzieło świetnie sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych. Wystarczy zaimpregnowaną gałązkę umieścić w zwariowanym wazonie, a cały salon nabierze ciekawego, naturalnego charakteru.

Trawy, czyli zieleń dekoracyjna do ogrodu

Trawy w ogrodzie

Ze względu na swoje potrzeby, trawy najczęściej hodowane są na zewnątrz. Nie muszą jednak być tylko elementem trawnika. Gatunki o wysokim pokroju umieszczane są w ozdobnych donicach, w których trawy wyglądają wprost obłędnie. Połączenie kilku rodzajów w jednej skrzyni pozwala na stworzenie pionowej osłony przed letnim, gorącym słońcem.

Zielone dekoracje na ścianę

Zdaje się jednak, że zieleń dekoracyjna może także być główną bohaterką wnętrza. Wystarczy drobnymi liśćmi i pędami pokryć całą wysokość ściany, by cieszyć się niezmiernie ciekawą ozdobą salonu, łazienki lub kuchni. Aby rośliny te pełniły wyłącznie funkcję dekoracyjną, należy wybrać takie, którymi nie trzeba się opiekować.

Zieleń dekoracyjna Plantia

Wykonana ze sztucznych tworzyw zieleń dekoracyjna Plantia to najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Zielone dekoracje na ścianę, taras, czy do donic sprawdzą się w każdym wnętrzu, bez potrzeby jakiejkolwiek pielęgnacji. Wysoka jakość wykonania i dbałość o detale to cechy, które wyróżniają dekoracyjną zieleń marki Plantia.