Zielona ściana w domu? Urban jungle style!

artykuł

Zielona ściana w domu? Urban jungle style!

Kochasz otaczać się roślinami? Na widok sukulentów aż szklą Ci się oczy, a paprotki przyprawiają Cię o szybsze bicie serca? Styl urban jungle może być dla Ciebie odpowiedni! To sposób stylizacji, który sprawia, że w domu zielona ściana nie jest niczym dziwnym. Tutaj każdy skrawek mieszkania pokryty jest roślinami, niczym własne wewnętrzny ogród. Zanurz się w świecie roślinnych motywów i sprawdź, czy miejska dżungla przekroczy progi Twojego domu. Zielona ściana a'la Urban Jungle Style to pomysł na kreatywne projektowanie przestrzeni!

 

Urban Jungle Style we wnętrzach

To styl aranżacji, który dosłownie przenosi dżunglę do naszego domu. Rośliny nie są tu już tylko dodatkiem, to one są głównym bohaterem wnętrza. Mają stworzyć klimat prawdziwej amazońskiej puszczy w Twoim domu. Stawiamy tu nie tylko na ilość, ale również na wielkość. Egzotyczne okazy mają mieć ogromne pióropusze z liści, by zdominować przestrzeń swoim zielonym kolorytem. Ubran jungle style wymusza też kreatywność w umiejscowieniu roślin. Skoro mają imitować dżunglę, powinny wynurzać się z każdego zakamarka mieszkania. Zwisające z sufitu, ustawione na licznych kwietnikach, czy wreszcie – tworzące zielone ściany.

W domu postaw na dżunglę!

Rośliny we wnętrzu

Urban jungle to zdecydowanie styl dla osób odważnych, które nie boją się wnętrz niemal przeładowanych akcesoriami. Daleko jest do minimalizmu z Japonii, czy pragmatyzmu Skandynawii. Tu trzeba kochać widok roślin, a także dodatków, które są mocno wzorzyste. Urban jungle to zioła na kuchennym parapecie, liczne kwietniki, podesty i regały, na których piękne okazy stawiane są, gdzie tylko się da. Roślinne motywy dominują także w grafikach i obrazach. Znajdziemy je na poduszkach, kocach, tapetach, a nawet zasłonach. Im więcej liści, kwiatów, pąków, łodyg i soczystej zieleni w różnych swych odsłonach – tym lepiej!

Urban Jungle i dodatki

Wnętrze zdominowane przez rośliny musi jednak zawierać także dodatki. Choć większość determinują potrzeby ekspozycyjne kwiatów, powinniśmy umiejętnie wybrać materiały, z których elementy aranżacji są zrobione. W urban jungle staramy się stworzyć wrażenie dżungli, nie zdziwią więc nikogo rattanowe stoliczki, plecione kosze, czy ceramiczne ozdoby. Stawiajmy tu raczej na różnorodne odcienie drewna i ziemi, ale nie bójmy się także i w tym wypadku postawić na zielenie. Egzotyczny klimat stworzą także drewniane ramki oraz makramy w intensywnych, ciemnych kolorach, ale i ornamenty – bo kto nie pokocha lampek nocnych z kloszem w kształcie kwiatu konwalii?

Zielone ściany w domu? Koniecznie!

Najważniejsze jest jednak, by zielenią zarazić również ściany. Choć wiele współczesnych trendów w aranżacji sugeruje delikatne beże i złamane biele, to urban jungle daje pełną swobodę do szaleństwa. Masz ochotę na butelkową zieleń, pudrowy róż lub żywiołową żółć na ścianie? Zielony w domu jako dominujący kolor dodatków daje ogromne pole do popisu przy aranżacji ścian i podłóg. Nie bój się stawiać na wzorzyste tapety i zasłony. Możesz jednak pójść o jeden krok dalej w roślinnym szaleństwie i wybrać zieloną ścianę. W domu sprawdzają się najlepiej, mogąc wprowadzać prawdziwą dżunglę do Twojej przestrzeni relaksu.

Zielona ściana w domu dla opornych

Zielona ściana za kanapą

Pielęgnacja takiej rzeszy roślin nie jest jednak łatwa. Przy setce doniczek, rozlokowanych po całym mieszkaniu, codzienne podlewanie może stać się utrapieniem. Co więcej, niezwykle trudno zadbać o to, by do roślin nie dobrały się szkodniki. A w takiej dżungli chętnie by pomieszkały! Istnieje jednak rozwiązanie, które pozbawia Cię tych problemów, pozwalając w pełni cieszyć się ze stylu urban jungle w Twoim mieszkaniu. Zielone ściany do domu Plantia są idealnym rozwiązaniem dla wielbicieli motywów roślinnych. Modele te wykonane są z tworzywa sztucznego o bardzo wysokiej jakości. Kiedy patrzysz na ogromną zieloną ścianę Plantia, automatycznie nabierzesz wrażenia, iż znajdujesz się w prawdziwej dżungli.

Zielone ściany w domu Plantia – co dają?

Największą zaletą ogrodów Plantia jest całkowity brak pielęgnacji. Możemy sobie wówczas pozwolić na ogromną dekorację w stylu urban jungle, która przykryje calutką ścianę i podziwiać naszą prywatną dżunglę.  Rozlokowanie takich zielonych ścian po domu sprawia, że uzyskujemy przestrzeń wizualnie bogatą w rośliny bez wielu godzin poświęconych na opiekę. Prywatną dżunglę możemy także kreować na podstawie naszych indywidualnych upodobań. Jeśli chcemy mieć strelicję królewską w małej sypialni oraz ogromną monsterę w ciemnej łazience – do dzieła! Rośliny wykonane z tworzyw sztucznych pasują dosłownie wszędzie! Tu liczą się tylko nasze preferencje wizualne. Odważ się na styl urban jungle i zacznij swoją przygodę z zieloną ścianą w domu od polskiej marki Plantia.

Podsumowanie

Styl urban jungle jest dla każdego, kto kocha rośliny i ciekawe, orientalne wzory. Osoby znudzone minimalizmem, chętnie sięgną po szaleństwo tego typu aranżacji. Bez względu na to, czy potrafią zająć się roślinami żywymi, czy wybiorą wygodę nowoczesnych rozwiązań Plantia – będą mogły pochwalić się zieloną ścianą w swoim domu!

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!