Zielona ściana w biurze – nowoczesna firma musi ją mieć!

artykuł

Zielona ściana w biurze – nowoczesna firma musi ją mieć!

Przedsiębiorstwa usługowe i handlowe każdego dnia mierzą się ze swoją konkurencją. W większości branż jest ona bardzo liczna, więc firma musi pracować ciężko, by pozytywnie wyróżnić się na tle pozostałych. Można jednak działać mądrze i wykorzystać potencjał dostępnych środków, jakim jest urządzenie biura w stylu nowoczesnym. Budowanie wizerunku marki oraz jej ogólnej mocy sprawczej poprzez nastawienie na innowacje jest zdecydowanym krokiem, który świadczy o sile przedsiębiorstwa. Z takim partnerem chce się współpracować! Zielona ściana w biurze może aktywnie wspierać Cię w tym zadaniu i szeregu innych. Dowiedz się, w jaki sposób!


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Zielone ściany w biurowej poczekalni

Zielona ściana w poczekalni

Poczekalnia to pierwsze pomieszczenie, z którym stykają się klienci małych i średnich przedsiębiorstw oraz biur. Miejsce to jest więc naszą wizytówką – tym, co odwiedzający widzą jako pierwsze. To, jakie wrażenia zbudujemy na tym etapie, może wpływać na decyzje, które zostaną podjęte przez naszego gościa w przyszłości. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na dokładne rozplanowanie tego pomieszczenia.

Czym się kierować? Na co postawić? Najważniejsze są:

  • elegancja,
  • przejrzystość,
  • komfort,
  • funkcjonalność.

Te 4 składowe najlepiej zdefiniują przestrzeń nowoczesnej poczekalni. Elegancja przejawi poprzez wiele dróg wyrazu. Będzie to zarówno stylistyczna spójność, jak i wybór dodatków z wyższej półki. Materiały najlepszej jakości, możliwie neutralna i stonowana kolorystyka oraz monochromatyczne połączenia pokazują nasz styl i smak, a także silną pozycję firmy, czy prestiż marki. Stonowane, ponadczasowe barwy (biele, beże, brązy) budują jednocześnie wnętrze ciepłe, spokojne i przejrzyste. Pozwala to łatwo dostrzec najważniejsze elementy poczekalni – recepcyjny kontuar, kącik herbaciany, czy wyróżnić główną dekorację: zieloną ścianę. W biurowej poczekalni przyjmie ona funkcję ozdobną, a także budującą silną pozycję i zaufanie. Kolor zielony kojarzy się z łagodnością, a rośliny to umiejętność opieki, również nad potrzebami klienta.

Zapewnienie komfortu jest niezwykle istotne w poczekalni. Nie wiemy, ile czasu spędzą w niej odwiedzający oraz w jakim są nastroju. Trzeba więc maksymalnie ich uspokoić i wyciszyć, zanim wejdą do biura załatwić swoje sprawy. Wygoda mebli i dodatków oraz ich użytkowość to ważne aspekty w tym procesie. Ergonomiczne krzesła, miękkie oparcia i dekoracje, które zdobią, nie zabierając miejsca, są na wagę złota! Komfort budujemy też z myślą o naszych pracownikach porządkowych – im mniej sprzątania w poczekalni, tym lepiej.

Zielona ściana w recepcji

Chcesz, by Twoja poczekalnia była bardziej nowoczesna? Możesz się wyłamać, stawiając na wyraziste kolory foteli lub kanap. Pozwoli to zachować spójność i przejrzystość, pokazując jednocześnie odwagę Twojej firmy i nastawienie na to, co nowe. Będzie to szczególnie dobre posunięcie w branżach kreatywnych, jak np. biura grafików, projektantów zieleni, czy architektów. Wyszukana geometria, nutka abstrakcji i odważny kolor utwierdzą gości, że trafili w prawdziwie twórcze miejsce.

Czym charakteryzuje się wnętrze funkcjonalne? Oznacza to przede wszystkim maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.  Z tego względu wybiera się często meble na wymiar, które pozwalają np. na umieszczenie w poczekalni większej ilości siedzeń, niż kupując modele produkowane masowo. W ideę funkcjonalności wpisują się zielone ściany, które w biurze zajmują najlepszą z możliwych wolnych przestrzeni – ścianę. Pozwala to w pełni zachować funkcjonalność pomieszczenia bez potrącania dekoracji, czy przypadkowego zniszczenia poprzez np. zalanie napojem. Rośliny postawione na podłożu lub półce narażone są na wywrócenie w wyniku przeciągów, czy zwykłej nieuwagi przechodniów. Zawieszenie kwiatów na ścianie w formie ogrodu wertykalnego pozwala uniknąć wypadków, a także ułatwić komunikację w poczekalni.

A jak działa zielona ściana w biurze?

W przestrzeni biurowej zielona ściana jest nie tylko wspaniałą dekoracją, ale także bardzo praktycznym przedmiotem. Możemy wykorzystać ją na wiele sposobów, których realizacja zależna jest od wersji wybranej ozdoby: na stałe przytwierdzonej do muru, czy mobilnej. W obu przypadkach docenimy ją za budowanie dobrego imienia marki i estetykę.

Zielone ściany w biurze na stałe

Dekoracje, które na stałe przytwierdza się do ściany, dają na ogromne możliwości projektowania. Taka zielona ściana w biurze może przyjąć dowolny kształt i wielkość, ograniczoną jedynie rozmiarami dostępnego muru. Pozwala to nie tylko rozbudzić naszą kreatywność podczas planowania, ale także dopasować dzieło do naszych potrzeb i aktualnych zasobów finansowych. Najważniejszą jej zaletą praktyczną w dużej przestrzeni będzie pochłanianie dźwięku. Zielona ściana w biurze może działać niczym ekran akustyczny w dużo piękniejszej wersji wizualnej. Mata roślinna będzie więc ograniczać echo w pomieszczeniu, a także sprawi, że pomiędzy pokojami (na których ścianie działowej jest zawieszona) nie będą przenikać się głosy rozmów.

Zielona ściana w biurze to także wzrost produktywności pracowników. Ale jak to? Badania Human Spaces Report “Biophilic Design in the Workplace” udowodniły, że wystarczy umieścić w biurze zieloną ścianę, by stała się magia. U badanych pracowników odnotowano wzrost produktywności aż o 8 procent! Kto nie chciałby takich wyników w swojej firmie?

Może wersja mobilna?

Mobilne zielone ściany to z kolei wolność decydowania. Ozdoby roślinne w tej wersji są o wiele mniejsze. Zamontowane na samostojących statywach, często mają kółka, które ułatwiają jeżdżenie konstrukcji. Pozwala to dowolnie i szybko przestawić ściankę z miejsca na miejsce, by uzyskać zróżnicowane rezultaty. Zielona ściana do biura w wersji mobilnej może nam służyć za dekorację, która przemieszcza się wraz z ważnymi wydarzeniami przedsiębiorstwa. Comiesięczne zebranie najważniejszych ludzi w firmie lub doroczne spotkanie wigilijne wszystkich współpracowników? Zielonej ściany nie może tam zabraknąć!

Przesuwne ścianki z zielenią mogą też służyć nam na co dzień. Genialnie nadają się do podziału przestrzeni wedle aktualnych potrzeb. Mogą znajdować się pomiędzy stanowiskami pracowniczymi, zapewniając komfort wizualny i akustyczny. Daje to możliwość lepszego skupienia się na powierzonych zadaniach. W razie reorganizacji biura, zielona ściana może zostać szybko postawiona w nowym miejscu.

Więcej o mobilnych zielonych ścianach przeczytasz tu: Mobilne zielone ściany poprawią wyniki Twojej firmy!

Czas na zielone ściany w biurowej strefie relaksu

Obecność zielonej ściany w biurowej strefie relaksu genialnie podkreśli wartość tego miejsca dla pracowników. W kontraście do surowych wnętrz w stonowanych kolorach będzie stanowiła odskocznię, która już od pierwszego spojrzenia na początku przerwy przełączy mózg w tryb odpoczynku. Ważna jest także rola zielonego koloru, który ma ciekawe oddziaływanie na ludzki mózg. Z jednej strony tonuje jego pracę, działając delikatnie uspokajająco, a jednocześnie pobudza do kreatywności. Będzie więc idealnym rozwiązaniem na pracownicze przerwy, które pozwoli im ukoić emocje, ograniczyć gonitwę myśli i na powrót skupić się na pracy kreatywnej.

Zieloną ścianę w biurze warto też wykorzystać do relaksacji oczu. Nie od dziś wiadomo, że przy monitorach męczymy się szybko. Nadmiar niebieskiego światła i ciągłe skupianie się na obiektach, znajdujących się w stałej odległości od twarzy, nie służy nam najlepiej. Przerwy od wpatrywania się w monitor warto kompensować patrzeniem w dal. Kolor zielony dodatkowo zrelaksuje mięśnie oczu.

Biuro przyszłości, czyli futurystyczne wnętrze

Styl futurystyczny w urządzaniu wnętrz szczególnie polecany jest biurom. Można bowiem wykorzystać jego cały potencjał, a jednocześnie przenieść wizerunek naszej marki na kosmicznie wysoki poziom. I to dosłownie. W takim wnętrzu królują rozwiązania nie z tej Ziemi! Połączenie bardzo ograniczonej kolorystyki z najnowszą technologią oraz odważnymi kształtami daje niezwykle ciekawe efekty. Minimalizm z awangardą przeplatają się tu na każdym kroku, dając efekt ŁAŁ.

Nie bez powodu styl ten kojarzy się z nowoczesnością rodem z filmów science-fiction. Wykorzystuje się do jego wytworzenia przede wszystkim kształty, których na co dzień nie widujemy. Inspirowane kosmosem, rodzimą przyrodą i surowym wzornictwem dzieła dodają nutki tajemniczości, niespożytkowanej energii, a przy tym zaskakują komfortem.  Choć formy są wyszukane, to okazuje się, że mają wiele zastosowań użytkowych. Wykorzystanie najlepszych materiałów sprawia zaś, że mogą zdobić nasze biuro przyszłości przez wiele długich lat – nie tracąc przy tym na nowoczesności. Futurystyczne wnętrze może nam dać wprost nieskończone możliwości przy bardzo minimalistycznym układzie.

Jak stworzyć takie wnętrze? Postaw na stonowane kolory bazy – podłóg, sufitów oraz ścian. Meble i dodatki staną się tu prawdziwymi królami balu. Należy im się szczególna uwaga. Eksperymentuj z kształtami i barwami. Im bardziej fikuśne, tym lepiej! Pamiętaj przy tym, by ilość wyposażenia odpowiadała w pełni potrzebom pracowników i klientów. Zielona ściana w biuro futurystyczne wpasuje się perfekcyjnie. Może przyjmować dowolne kształty, a jej wyszukana forma wciąż jest w Polsce nietypowa, wywołując zaskoczenie i zaciekawienie odbiorców. Eksperymentowanie z kwiatami, które się na niej znajdą będzie świetnym zadaniem dla całego zespołu. Może w ten sposób zorganizujesz dodatkowe zadanie kreatywne, które scali grupę.

Plantia – zielone ściany w biurze. Wyraz nowoczesności.

Nowoczesne biuro to przestrzeń, która jest przyjazna wszystkim. Odpowiada tak na potrzeby wizualne, jak i funkcjonalne. Uwzględnia komfort użytkowania i dążenie człowieka do otaczania się elementami pięknymi. Pozwala więc zachować bardzo zdrowy balans i poszerzać horyzontyWypływać na szerokie wody należy jednak ze sprawdzonymi towarzyszami. Dopracowanie szczegółów, jak i wspólna wizja świata są tu niezwykle istotne. Świetnym partnerem w tej drodze jest marka Plantia, która skupiła się na tym, by udostępnić dekoracje w iście nowoczesnym stylu! 

Zielone ściany do biur Plantia to komfort, wygoda i oszałamiający wygląd. Z nimi przeniesiesz się na rajskie wyspy kreatywności, produktywności i oszczędności czasu. W biurze zielone ściany Plantia oznaczają skoncentrowanie na najlepszych wynikach przy minimalnym zaangażowaniu. Brzmi jak firma prawdziwej przyszłości!

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!