Zielona ściana w ogrodzie, czyli jak urządzić podwórko.

artykuł

Zielona ściana w ogrodzie, czyli jak urządzić podwórko.

Wszystko zaczyna się od planowania – nawet tak prosta czynność, jak urządzanie podwórka. Wszystkie pomysły, które masz na jego stylizację, powinny w pewnym momencie zostać ułożone w sensowną całość. Co jednak począć, gdy owych idei brak? Czy zielona ściana w ogrodzie to zawsze dobre rozwiązanie?


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Nawet gdy nie masz pomysłu – zielona ściana w ogrodzie to dobra myśl!

Wszelkie formacje roślinne nawiązują zawsze stylem do wyglądu Twojego podwórza. Możesz mieć na nim trawnik, zorganizowane rabatki, konstelacje z krzewów, czy drzewa. Dodanie do nich elementu w postaci zielonej ściany jest w ogrodzie świetnym rozwiązaniem. Tworzy wówczas naturalną konsekwencję przedłużenia tego, co znajduje się już w obszarze poziomym. Stylistyczna spójność – murowana!

Zielone ściany w ogrodzie – wiele miejsc na dekorację

Zielona ściana w ogrodzie

Możemy sobie z tego nie zdawać sprawy, ale na naszym podwórku jest wiele miejsc, w których możemy zamontować zielone ściany. W ogrodzie będzie to najpewniej altana – drewniana, czy stylizowana z metalowych prętów. Na zewnątrz działki zazwyczaj znajduje się płot, który również może zostać pokryty roślinną dekoracją. Idealnym miejscem na zieloną ścianę w ogrodzie jest także elewacja budynku, przytarasowe balustrady, pergole ogrodowe czy kolumny, które podtrzymują balkon na piętrze.

Łatwa w instalacji zielona ściana w ogrodzie

Jak wspomnieliśmy powyżej, w swoim ogrodzie znajdziesz wiele punktów do montażu zielonej ściany. Aby mieć możliwość wykorzystania każdego z nich jako podstawy dla Twojej dekoracji, musisz wybrać właściwy model. Tak uniwersalne i wszechstronne są jedynie zielone ściany do ogrodu Plantia. Ozdoby wykonane są ze syntetycznych roślin, co sprawia, że są elastycznym elementem dekoracyjnym. W sam raz na wykorzystanie Twojej kreatywności i wyobraźni!

Co możesz zyskać z zieloną ścianą w ogrodzie Plantia?

Zielona ściana w ogrodzie

Plantia zielone ściany w ogrodzie to znacznie więcej niż możliwość umieszczenia ich w dowolnym miejscu. Razem z nimi zyskujesz:

  • Prywatność – Zielone ściany w ogrodzie to gęsto utkane liśćmi struktury. Dzięki nim nikt nie będzie zaglądał Ci w okna, a także mniej odczujesz hałasy od sąsiadów, czy naturalne dźwięki ulicy.
  • Wspaniały wygląd – Projektanci Plantia włożyli wiele pracy w modele zielonych ścian do ogrodu. Pozwoliło to na udostępnienie użytkownikom roślin o gęstym pokroju, naturalnej wielkości i genialnie odwzorowanych kolorach.
  • Brak obaw o opadające liście i kwiaty – Żywe rośliny to naturalny, sezonowy cykl, który musimy zaakceptować. Wraz z nim pojawia się konieczność sprzątania zeschniętych liści oraz przekwitłych kwiatów. W opozycji stoją sztuczne rośliny, które utrzymują zwarty pokrój przez cały rok.
  • Niezmienny kolor – Zastosowanie w syntetycznych roślinach specjalistycznych impregnatów, pozwala chronić ich świetne, stonowane barwy przed blaknięciem, które wywołują promienie UV.
  • Zero pielęgnacji – Kojarzysz wakacje u Babci, kiedy cały czas trzeba było podlewać rośliny w ogrodzie? Zielone ściany z żywych kwiatów też tego potrzebują! Na szczęście istnieją sztuczne rośliny, które pozwalają nam wyjeżdżać na wakacje i nie martwić się ich pielęgnacją!
  • Brak ukrytych kosztów – Za zieloną ścianę w ogrodzie ze sztucznych roślin zapłacisz tylko raz, podczas gdy żywe rośliny wymagają bezustannych dostaw wody i nawozu. Te swoje kosztują, szczególnie w sezonie letnim.

Zielona ściana w ogrodzie – podsumowanie

Zielona ściana basen

Cenisz sobie prywatność, przewidywalność, a jednocześnie możliwość uwolnienia Twojej kreatywności? Najlepszym wyborem dla Twojego podwórka będzie więc syntetyczna zielona ściana. W ogrodzie Plantia stworzy wiele ciekawych aranżacji, którymi zaskoczysz gości podczas letnich spotkań grillowych.

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!