7 korzyści, które da Ci ściana zieleni w domu!

artykuł

7 korzyści, które da Ci ściana zieleni w domu!

Ściany zieleni w domach to coraz popularniejszy trend, który widzimy w pomieszczeniach mieszkalnych. Ze względu na swoje walory estetyczne i łatwość dopasowywania się do różnorodnych stylów aranżacji prawdopodobnie na długo zagoszczą w projektach wnętrz, czy tarasów. Jakie możemy mieć zatem korzyści z posiadania ściany zieleni w swoim domu?

 

Plantia – Twoja ściana zieleni w domu

Polska marka Plantia specjalizuje się w wytwórstwie roślin sztucznych. W tym celu wykorzystywane są tworzywa syntetyczne o wysokiej wytrzymałości na temperatury, wilgoć, czy promieniowanie UV. Materiały kształtuje się w taki sposób, by jak najlepiej oddawały wygląd roślin naturalnych. Pozwala to mieć w swoim domu ściany zieleni i trawy ozdobne bez przykrych konsekwencji. Suche liście, owady i czynności pielęgnacyjne zostały bezpowrotnie zarezerwowane dla żywych kwiatów.

  •  Piękny wygląd ściany zieleni  

W domu oczekujemy nie tylko przyjaznej atmosfery, którą tworzą domownicy. To także estetyka, która wprawia nas w wyśmienity nastrój. Możemy mieć pewność, że ściana zieleni w domu to najlepszy pomysł dekoracyjny, na jaki mogliśmy wpaść. Sama w sobie jest bardzo zdobna i potrafi wpasować się w dowolny styl aranżacyjny. Skandynawski salon, prowansalska kuchnia oraz nowoczesna łazienka to jedynie wierzchołek góry lodowej przykładów, w których wspaniale zaprezentuje się ściana zieleni.

  •  Ściana zieleni – w domu 0 obowiązków! 

Tworzone ze sztucznych tworzyw ściany zieleni dla domu pozwalają zaoszczędzić wiele czasu na podlewanie, pielęgnowanie, czy też porządkowanie. Za sprawą innowacyjnych powłok, rośliny samoistnie odpychają cząsteczki kurzu i pyłu, co sprawia, że siwego osadu zbiera się na nich niezwykle mało. Taka kolej rzeczy to tylko wybiórcze, okazjonalne porządki z miotełką lub wilgotną ściereczką. Są to jednak tak rzadkie sytuacje, że w mgnieniu oka o nich zapomnisz!

  • Życie bez uczuleń!

Niewielka ilość kurzu oznacza przestrzeń przyjazną dla alergików. Mogą oni przez wiele godzin przebywać ze ścianami zieleni w domu i nie odczuwać nieprzyjemnych objawów uczuleń. Pozwala to na wygodne funkcjonowanie w ciekawej estetyce. Żywe rośliny nie mogłyby dać tego efektu, ponieważ przyciągają pyłki do swoich liści. Co więcej, produkują substancje i zapachy, które same w sobie potrafią uczulać ludzi, a nawet zwierzęta.

  •  Ściana zieleni w domu jest przyjazna zwierzętom

Nie mogłeś pozwolić sobie na zielistki ze względu na kota w domu? Rośliny na podłodze nie wchodziły w grę przez podgryzającego je wolnobiegającego królika? A może wszystko z parapetu zrzucał psi ogon? Ściana zieleni w domu Plantia to niczym nieograniczone możliwości. Produkowane rośliny są neutralne dla zwierząt. Domowi pupile nie będą nimi zainteresowani! Z kolei dokładny montaż naścienny pozwoli uniknąć ewentualnych wypadków.

  •  Ściana Zieleni w domu zakryje to, co brzydkie

Każdy ma w swoim domu miejsca, do których raczej wolałby nie zaglądać. Co byśmy nie robili, bez gruntownego remontu nie zakryjemy stłuczonej płytki ściennej w łazience, czy źle oszlifowanego tynku w salonie. Wygrywa więc chęć uzyskania szybkiego efektu. Ściana zieleni w domu to tylko kilkanaście minut montażu, a po upływie tego czasu już nic nie będzie takie samo. Fantastyczny efekt zaskoczy Cię na wiele lat!

  •   Rozwiązanie na lata? Ściana zieleni w domu!

Nie interesują nas tymczasowe rozwiązania! Chcemy, aby wspaniała dekoracja była z nami przez lata, kolekcjonując przy tym różnorodne wspomnienia. Najpierw chrzciny, później komunie, urodziny, śluby, czy pierwsze siwe włosy… To wszystko może odbywać się ze ścianą zieleni w tle! Wybranie solidnych mat o perfekcyjnym wyglądzie sprawi, że już zawsze będą z Tobą w ważnych chwilach!

  •  Szybkie efekty? Naturalnie!

Ściana zieleni w domu to dekoracja, które może z Tobą zamieszkać w kilka chwil. Wystarczy wybrać interesujący Cię model oraz ubarwić go ukochanymi imitacjami roślin tropikalnych i domowych. Całość będzie miała taki rozmiar i kształt, które będą Ci odpowiadać. Tak dobrana kompozycja wymaga jedynie zawieszenia na Twojej ścianie, a montaż znacznie ułatwia podział na mniejsze moduły. Parę gwoździ i – ściana zieleni w domu od Plantii jest dla Ciebie gotowa!

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!