Jak wyeksponować ogród wertykalny w ramie?

artykuł

Jak wyeksponować ogród wertykalny w ramie?

Dbanie o roślinność wokół nas zawsze było wyznacznikiem stylu. Dowodzą tego choćby przepiękne ogrody zorganizowane wokół francuskich zamków. Z czasem trend ten przeniósł się także na prywatne podwórka, a obecnie – do naszych domów. Posiadanie we wnętrzach zieleni to szyk i elegancja. Pod warunkiem że rośliny są nienagannie piękne, mają określony i konkretnie kreowany kształt oraz gęsty pokrój. W tę stylistykę wpisuje się ogród wertykalny w ramie Plantia. Jak go wyeksponować?


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Zadbaj o oświetlenie ogrodu wertykalnego w ramie

Nic tak nie poprawia wyglądu, jak odpowiednio dobrane światło. Właśnie z tego względu w galeriach sztuki każdy obraz jest podświetlany punktowym jego strumieniem. Godna ekspozycja ogrodu wertykalnego w ramie powinna więc również uwzględnić ten aspekt. Możemy posłużyć się tutaj oddzielnym kinkietem dla dekoracji lub nakierować na nią jeden z ogólnych punktów świetlnych (np. halogen na reflektorze szynowym).

Ogród wertykalny w ramie spójnej z wnętrzem

Jedni uwielbiają uroczy styl Glamour, inni rozkochują się w prostym wabi-sabi, czy japandi. Bez względu na to, jak zaaranżowany jest Twój dom – dobierz obramowanie do tej stylistyki. Możesz kierować się charakterem wnętrza, np. do stylu prowansalskiego dołączając przecieraną ramę. Ciekawym pomysłem jest także kolorystyczna spójność dodatków. Twoje meble wypoczynkowe zdobi pudrowy róż? Pomaluj na ten kolor ramę do ogrodu wertykalnego.

Umieść ogród wertykalny w ramie na wysokości oczu

Nie jest to pewnie obowiązkowa zasada, jednak warto się nad nią zastanowić. Skoro ogród wertykalny w ramie ma przyciągać wzrok, najlepiej by było mieć go na jego wysokości. Przyznaj, szukanie dekoracji przy podłodze lub suficie wydaje się kuriozalnym pomysłem. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby środek roślinnego obrazu, znajdował się mniej więcej na wysokości oczu.

Nie mieszaj ogrodu wertykalnego w ramie z innymi dodatkami

Nie ma nic gorszego, niż próbować podkreślić jakąś dekorację, zestawiając ją z innymi dodatkami, jak by miały walczyć ze sobą, niczym na konkursie piękności. Nawet najpiękniejszy ogród wertykalny w ramie może umknąć uwadze odbiorcy lub zostać nie najlepiej odebrany w kontekście drobiazgów, które wiszą wokół niego. Zastanów się, która ozdoba jest dla Ciebie ważniejsza.

Postaw na właściwą wielkość ogrodu wertykalnego w ramie

Roślinna dekoracja musi wpasować się w stylistykę wnętrza również w kontekście wielkości. Popatrz teraz na swój salon i wyobraź sobie, że na środku ściany wisi standardowa kartka A4. Najpewniej jest tak mała w tej skali, że nikt nie zauważyłby jej obecności. Warto więc poświęcić chwilę na pomiary i wybrać taki ogród wertykalny w ramie, który zajmie przestrzeń równą maksymalnie połowie wielkości ściany lub minimalnie jej ćwiartce. Wówczas proporcje zostaną zachowane.

Pomyśl nad alternatywnymi metodami ekspozycji obrazu

Masz ochotę na mniejszy ogród wertykalny w ramie, niż wynika to z poprzedniego akapitu? Nic straconego! Wówczas trzeba kierować się kreatywnością. Taką dekorację możesz umieścić na szafce nocnej, specjalnej półce wiszącej, np. nad kominkiem, czy postawić na sztaludze. Ciekawym pomysłem jest także stworzenie galerii z ogrodów wertykalnych w ramie, gdzie zestawimy ze sobą kilka unikalnych dzieł.

Baw się z ogrodem wertykalnym w ramie Plantia!

Niczym najlepszy projektant mody – te wszystkie zasady możesz złamać jednym ruchem! Lubisz zestawienie stylu klasycznego z industrialem i glamour? Masz ochotę na galerię mini-ogrodów wertykalnych w ramach o różnorodnych kształtach? A może chcesz, by roślinną dekorację umieścić nad wejściem do domu? Z marką Plantia wszystkie te szalone pomysły możesz zrealizować! Syntetyczne rośliny pozwolą Ci na nieskończoną ilość wariacji oraz zawieszenie ogrodu wertykalnego w ramie dosłownie wszędzie! Na co czekasz? Wybierz swoje dekoracje Plantia już teraz!

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!