Kwiaty zielone do sypialni – 6 sposobów na aranżacje. Sprawdź inspiracje Plantia!

artykuł

Kwiaty zielone do sypialni – 6 sposobów na aranżacje. Sprawdź inspiracje Plantia!

Sypialnia to azyl, który sprawia, że w pełni relaksujemy się w nim po ciężkim dniu. Wygodny materac łóżka, miękki materiał oplatający poduszki, ulubiona książka przed snem i już powoli można oddawać się w ręce Morfeusza. Przy tym rano delikatne promienie słońca witają nas zza firanki, by razem z nami powitać nowy dzień. W tej sielankowej wizji brakuje już tylko kwiatów zielonych, które dopełnią naszego dobrostanu, ukoją umysł i wprawią w dobry nastrój!


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Kwiaty zielone do sypialni Plantia!

Błogostan, jaki zapewnia nam sypialnia, to przede wszystkim słodkie lenistwo. W zasadzie to nawet coś lepszego niż leniuchowanie. W dobrze zorganizowanej sypialni – nic nie musimy robić. Stoi to w opozycji do kuchni, gdzie przygotowujemy posiłki, łazienki, w której chcemy utrzymać sterylną czystość, czy przedpokoju wiecznie zalegającego w drobinkach piasku i błota.

Sypialnia jawi się nam więc jako upragniony raj, w którym już nic nie trzeba organizować, ulepszać, usprawniać, poprawiać, czy sprzątać, Dekoracje trzeba więc dopasować do tego stanu, by utrzymać prawdziwe zen. Kwiaty zielone do sypialni Plantia pomogą Ci osiągnąć błogostan. Wystarczy, że wybierzesz formę, która najbardziej Ci odpowiada…

1. Baldachim z kwiatów zielonych

Baldachim

Do sypialni warto wpleść nutkę romantyzmu i baśniowości. A która z nas nie chciała być nigdy księżniczką lub… królową? Takie pozycje społeczne kojarzą nam się bezwzględnie z luksusem, blichtrem, a nawet przepychem. Łóżko z baldachimem, wokół którego wiją się delikatne liany i pnącza, od razu przeniosą nas w krainę urokliwych snów. Będą także pierwszym, co zobaczymy po przebudzeniu, dając sobie od rana dawkę kontaktu wizualnego z przyrodą i jej energią.

2. Kwiaty zielone do sypialni nad łóżkiem

Zielona sciana nad lozkiem 

„Hej! Przecież baldachim już był!” – Pomyśli pewnie większość czytelników. Owszem, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy przekona się do tego pomysłu rodem z perskiej bajki. W aranżacje bardziej stonowane i minimalistyczne lepiej wpasuje się gęsta dekoracja z kwiatów zielonych, które w sypialni przykują uwagę, gdy będziemy do niej wchodzić. Za to wczesnym rankiem obudzimy się, widząc urzekające promienie słońca, których nie zasłoni gromada liści. Taki sposób jest także bardzo praktyczny, stanowiąc przegrodę dla dźwięków, które znajdują się za ścianą. A kto nie marzy o ciszy w sypialni?

3. Kwiaty zielone jako obrazy

Obrazy nad lozkiem

Mała galeria sztuki roślinnej w Twojej sypialni? A czemu nie! Postaw na oryginalność i zdecyduj się na jeden lub za jednym zamachem – 3 i więcej obrazów. Pozwoli Ci to stworzyć miejsce, które będzie prawdziwie Twoje. Każdy z roślinnych obrazów będzie przy tym na swój sposób unikalny i wyjątkowy. Połączysz tym samym pasję do sztuk wizualnych z uwielbieniem kwiatów zielonych. Do sypialni będzie to wspaniałe i oryginalne rozwiązanie!

4. Ozdabiaj meble kwiatami zielonymi

Meble z roslinami w sypialni

 

W sypialni najczęściej nie mamy dużo mebli. Zdarzają się jednak wyjątki – biblioteczka na ulubione książki, czy toaletka, która pomaga w tworzeniu przepięknego wizażu. Sięgnij po swoją odwagę i eksperymentuj do woli. Każdy mebel może stać się płótnem dla kwiatów. Zielone do sypialni może być ciekawe, inspirujące i nieco nieprzewidywalne. Puść wodzę fantazji i ozdabiaj!

5. Ścianka działowa do sypialni z kwiatów zielonych

Scianka z kwiatów

Chcesz oddzielić część biurową lub czytelniczą od łóżka? Ścianka działowa z kwiatów zielonych! Takie rozwiązanie pozwala skutecznie i elegancko odseparować przestrzeń. Pozwoli także partnerom o nieco zróżnicowanym zegarze biologicznym po równo spełniać swoje potrzeby. Koniec upominania, by wreszcie zgasić światło. Nigdy więcej nieporozumień o szeleszczące kartki książki! Czas na spokój i harmonię.

6. Od podłogi do sufitu!

Sciana zielona Plantia

To już klasyczny sposób wykorzystania roślin w aranżacji wnętrz. Gęsto utkane pnącza, liście, a nawet kwiaty układają się w delikatne, naturalne wzory. Ozdabiają całą ścianę, dając wrażenie, że w domu masz prawdziwą dżunglę. Jest to również sposób na brzydkie tynki, nieestetyczne, pożółkłe tapety, czy kolor farby, których z jakichkolwiek powodów nie możesz zmienić. Wystarczy zatem, że w sypialni kwiaty zielone Plantia zamontujesz na ścianie, która dotąd wywoływała Twoją irytację.

Jakich kwiatów zielonych do sypialni unikać?

W sypialni zdecydowanie odradzamy kwiaty zielone w masywnych doniczkach, które stałyby na podłodze. Naprawdę chcemy się o nie potykać, idąc nocą do toalety? Czy liczymy się, że będziemy o nie zawadzać stopami wcześnie rano, gdy jeszcze jesteśmy zaspani? Duże kwiaty zielone w sypialni, które znajdują się na podłodze, są dalece niepraktyczne.

W większości wymienionych wyżej aranżacji zdecydowanie nie sprawdzą się rośliny żywe. Jak będziesz podlewać kwiaty zielone w sypialni nad łóżkowym baldachimem? Jesteś w stanie przyjąć, że nadmiar wody znajdzie się na Twojej nowej, jedwabnej pościeli? A może lubisz wizyty ziemiórek o 5 rano?

Plantia – Twoje kwiaty zielone do sypialni

Postaw na rozwiązania, które gwarantują Ci błogostan. Zdecyduj się na rośliny syntetyczne, które swoim wyglądem przypominają do złudzenia te żywe. Są za to o wiele bardziej praktyczne, a ich estetyka – przewidywalna. Niezmiennie gęste, piękne, zielone i kwitnące. Spraw sobie prezent z kwiatami zielonymi do sypialni Plantia.

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!