Zielona ściana w salonie – aranżacje projektantów Plantia!

artykuł

Zielona ściana w salonie – aranżacje projektantów Plantia!

Salon jest reprezentacyjną częścią naszego domu. To właśnie tutaj zapraszamy sąsiadów na kawkę z ciastem, rodzinę do oglądania ulubionego serialu, a przyjaciółki na wspólny wieczór w rytmie disco. Pokój dzienny powinien więc mieć swoją odpowiednią prezencję. Wybranie jednolitego stylu dla całego pomieszczenia już jest pewnym wyzwaniem. Dodatki staramy się więc dobierać z rozwagą. Odkryj, do jak wielu modeli aranżacyjnych będzie pasowała zielona ściana Plantia!


Z tego tekstu dowiesz się, m.in.:


Zielone ściany – aranżacje nowoczesne

Nowoczesne style aranżowania wnętrz przemawiają do nas przede wszystkim swoją prostotą i minimalizmem. Niewielka ilość kolorów w pomieszczeniu, ukryte szafki otwierane dotykiem i skromne dodatki pozwalają uzyskać przestrzeń, w której aż przyjemnie się oddycha i medytuje. Jest to także perfekcyjne tło, które dostosuje się do różnorodnych wydarzeń w naszym życiu i wyjątkowych okazji.

  • Co na to Skandynawia?

Styl skandynawski to główny przedstawiciel nurtu nowoczesnych aranżacji. Cechuje go minimalizm kolorystyczny. Zazwyczaj są to biele, szarości i delikatne błękity. Dodatki mają być spójne z najważniejszymi meblami w domu. Najlepiej, gdy są również praktyczne, tak jak eleganckie lampiony, które chronią podłogę przed woskiem świec. Zielone ściany zaprezentowane w jego ramach uzupełniają północną filozofię zwrócenia się ku naturze. Dzięki nim kamień i jasne drewno nabierają stylu i głębi. Zobacz, jak łatwo wpasować zieloną ścianę w aranżację skandynawską!

  • Japoński pomysł dla aranżacji zielonych ścian

Japonia to kraina kwitnącej wiśni oraz nowoczesnych stylów projektowania. Państwo-wyspa musi mierzyć się z dużą liczbą ludności, jaka przypada tam na każdy 1 m2. W związku z tym budowane w Japonii nieruchomości mieszkalne są wysokie, a metraż pojedynczego mieszkania niewielki. Japończycy stawiają wobec tego na takie aranżacje, które pozwalają zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Stąd odnajdziemy ich ciekawe pomysły w stylu japandi, czy wabi-sabi. Aranżacja zielonej ściany staje się więc nie tylko prosta i przyjemna, ale również odzwierciedla obrany nurt projektowania wnętrz. Oszczędzamy miejsce na półce, regale, czy parapecie, by wykorzystać wolną przestrzeń pionową.

Pięknie odkryte cegły, lampy rodem z fabryki i wyraźne kolory welurowych mebli wypoczynkowych – to podstawy współczesnej wersji nowojorskiego stylu projektowania z lat 50. XX wieku. Rośliny, które ozdobią to miejsce, powinny mieć ciemne liście i gęsty pokrój. Świetnie sprawdzą się zielone obrazy, dla których obramowaniem staną się metalowe pręty lub rury. Ustawienie arcydzieł roślinnych na typowo loftowych półkach (czarna stal połączona z litym drewnem) będzie idealnym dopełnieniem charakternego wnętrza.

Klasyczne aranżacje – zielona ściana

Klasyczna aranżacja z zieloną ścianą

Zachowanie salonu w stylistyce, która bardziej kojarzy się z domowym ciepłem, jest pomysłem świetnym, gdy zależy Ci na przytulnym wnętrzu. Aranżacje zielonych ścian, które tworzone są na podstawie klasycznej są miłe dla oka, a ich celem jest dopełnienie klimatu danego pomieszczenia. Stają się więc elementem całości, aniżeli przysłowiowymi pierwszymi skrzypcami w zespole muzyków.

  • Kolonialne aranżacje zielonych ścian

To chyba najpiękniejsza idea, w której stylowe drewno łączy się z bujną roślinnością. Prostota form kolonializmu pozwala przy tym uzyskać wnętrze nieprzeładowane, na granicy minimalizmu. Możemy więc z jednej strony zrelaksować się, ponieważ dysponujemy praktycznym pomieszczeniem, a jednocześnie pochwalić się luksusowymi materiałami, z których zostało wykonane, np. hebanowym drewnem. Zielona ściana Plantia idealnie dopasuje się do idei szykownej elegancji, połączonej z funkcjonalną dekoracją.

Chcesz wiedzieć więcej o stylu kolonialnym i zielonych ścianach? Odkryj go teraz!

  • Lawendowa Prowansja

Styl wiejski, który kojarzy się z romantyzmem, budowanym przez suszone zioła, pastelowe kolory i białe przecierane meble. Delikatność, subtelność i różnorodność faktur przyciąga do francuskiej Prowansji coraz więcej osób. Pozwala to na śledzenie kolejnych trendów, związanych z rozwojem, a co za tym idzie: z unowocześnianiem tego sposobu aranżacji. To właśnie współczesnym wersjom stylu prowansalskiego zawdzięczamy możliwość wpasowania tam zielonych ścian. Jednolite białe meble z ażurowymi drzwiczkami i czarnymi uchwytami są genialną podstawą, do której łatwo przystosować bardziej barwne dodatki.

  • Nieco szalone Boho

Choć teraz Boho zaliczamy bardziej do uporządkowanego stylu klasycznego, to jego początki sięgały o wiele bardziej rozbudowanych aranżacji (Poznaj je!). Ważne jest, by wiedzieć, skąd w stylu Boho lekkie, naturalne meble oraz słomiane dodatki prosto z pola, których nie jest szkoda nam wyrzucić. Aranżacje miały służyć Romom, którzy kochali wędrować. Ich mieszkania musiały więc być bardzo łatwe w urządzeniu, a jednocześnie – przenoszeniu. Jak tu się wpisuje zielona ściana? Aranżacja z mobilnymi ściankami jest wprost idealna! Dziś może stanąć w Twoim mieszkaniu w Warszawie, by jutro zdobić letniskowy domek na Mazurach. Jej lekkość poszerza Twoje możliwości!

Luksusowa aranżacja zielonej ściany

Zielona ściana w stylu glamour

Któż z nas nie chciałby w swoim domu poczuć się niczym w luksusowej willi? Czasem należy sporo naszego zachodu, by utrzymać ten efekt i nadal zachować wysokie saldo na koncie bankowym. Tutaj pojawia się okazja do zapoznania się z efektem, jaki daje aranżacja zielonych ścian wśród kunsztownych dodatków.

  • Boskie Glamour

Słodka elegancja, którą często odnajdujemy w salonach Beauty, to styl, który charakteryzował się o wiele większym rozmachem. Swe początki zawdzięcza Hollywoodzkim gwiazdom. To one bezpośrednio wpłynęły na jego początki oraz cały rozwój. Jesteś ciekaw/a, dlaczego tak się stało? Przenieś się do Historii stylu Glamour.

  • Nadmorskie Hampton

Kolejna propozycja dla osób, które uwielbiają powiew luksusu. By zrozumieć jego koncepcję w pełni, warto zanurzyć się w tej iście kosmicznej historii powstania stylu Hampton. Wraz z nim zyskujemy połączenie życia surfera z hollywoodzką gwiazdą. Prawdopodobnie, gdyby taki związek istniał, właśnie tak mieszkańcy domu, urządziliby swoje otoczenie. Plażowy styl, który nieco ujarzmiono przepychem, luksusem i drogimi dodatkami, jest przy tym zmyślny. Siedząc w jego centrum, nadal będziemy czuć błogi relaks, płynący z uporządkowania.

Zielona ściana w salonie – aranżacje

Ile osób, tyle pomysłów na zastosowanie zielonych ścian Plantia w salonie. Wpis ten pomaga zrozumieć, że sztuczne roślinne dekoracje to piękno i uniwersalność w jednym. Nawet gdy zechcesz, co chwila odmieniać swój salon – zielona ściana Plantia zawsze będzie do niego pasować!

 

Interesują Cię zielone ściany i chcesz wiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasze artykuły lub przejdź do strony głównej Plantia!